Získejte bezplatnou nabídku

Do 5 minut ve vašem mailu

5 hlavních výhod podlahového topení

5 hlavních výhod podlahového topení2020-11-09T00:22:10+01:00

1) Rovnoměrné rozložení tepla

Rovnoměrné rozložení tepla je pro lidský organismus nejvýhodnější. Může se vám to jevit jako triviální problém, ale většina běžných topných systémů v domácnosti šíří teplo lokálně. Příliš často se tak můžeme setkat s případem, kdy ve vrchních partiích těla zažíváme pocit horečky, zatímco ve spodní části těla cítíme chlad. Trubky podlahového topení distribuují teplo po celé ploše podlahy sálavým způsobem.

2) Dálkové ovládání

S pomocí NEA regulátoru bude váš život o mnoho jednodušší. Ať už jste kdekoliv, topení dokážete ovládat přes webový prohlížeč nebo aplikaci. Za pár sekund nastavíte požadovanou teplotu a navíc můžete upřesnit i individuální teplotu každé místnosti. Možnost dálkového ovládání oceníte, pokud přicházíte domů v rozdílnou dobu. Dokonce díky ní ušetříte až 10 % nákladů. Více informací o NEA

3) Dvojí využití

Jedna síť trubek dokáže zároveň hřát i chladit. Trubky, zabudované v podlaze, využijete v létě i v zimě. Intenzitu ohřevu dokážou přizpůsobit vašim potřebám. Mnozí zákazníci dávají přednost chlazení podlahovkou před klimatizací, s ohledem na své zdraví. Více informací o podlahovém chlazení.

4) Bez prachu a plísní

Různé druhy plísní a řas rády obývají vlhké prostředí žebrového radiátoru nebo klimatizace. Tato zařízení jsou rovněž místem, kam neustále sedá prach. Vzhledem k tomu, že je podlahové topení zabudované přímo v podlaze, nemají k němu přístup žádné druhy mikroorganismů ani prachové částečky.

5) Není ho vidět

Teplovodní podlahové topení je součástí konstrukce domu. Z toho vyplývá, že jediným fyzickým důkazem jeho existence je stylová minimalistická krabička malých rozměrů, nazývaná NEA. Mimo jiných benefitů získáte i více prostoru pro život a nábytek můžete rozložit i pod okny.

Nevýhody

1) Nesprávné nastavení

Následkem nesprávného nastavení podlahového topení se podlaha může přehřívat. Ale i tento problém dokážete vyřešit bez odborné pomoci. Stačí jen vnímat, co se kolem vás děje a následně reagovat. Pokud máte pocit, že je podlaha příliš horká, řiďte se pokyny manuálu a snižte její teplotu. Je to velice jednoduché.

5 důvodů, proč si vybrat REHAU podlahové topení

Inovativní technologie, žádné montážní chyby ani další poruchy

Ideální teplota v domě během celé sezóny díky regulaci NEA

Až 10 letá záruka od certifikovaných instalatérů

Úspora energie až 20 % oproti radiátorům

Životnost 100 let

Ak budete pokračovať s využívaním tejto stránky, súhlasíte s tým, že cookies na Vašom zariadení môžu byť použité. Ďalšie informácie nájdete v našej Smernici o ochrane osobných údajov. Súhlasím