Získejte bezplatnou nabídku

Do 5 minut ve vašem mailu

Podlahové chlazení

Podlahové chlazení2020-11-09T00:23:52+01:00

Moderní lidé žijí v podmínkách diametrálně odlišných, než v jakých se pohybovali naši předci. Planeta se každým rokem ohřívá. Letní teploty trhají rekordy. Lidé se snaží vyhledat ten nejefektivnější způsob, jak se zchladit. Mnohým ale může klasická klimatizace způsobovat zdravotní obtíže. REHAU proto přichází s inovativním řešením, které je velice ohleduplné k lidskému zdraví. Teplotu v místnosti sníží o 3 – 5 stupňů, a to díky již existujícím rozvodům podlahového topení. V kombinaci se zateplením budovy je tento způsob chlazení zcela dostačující i během horkých letních dnů.

Klimatizace vs. podlahové chlazení?

Běžně používané klimatizace a žebrové radiátory nepředstavují pro podlahové topení žádnou konkurenci. Jsou zastaralé ve všech směrech a většina lidí, kteří se právě chystají stavět dům, o tom už dobře ví. Bytová klimatizace je pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí života. Když je však obeznámíme se systémem podlahového chlazení a topení, překvapivá část z nich se ráda zažitého stereotypu dobrovolně vzdá.

K negativním aspektům klasické klimatizace obvykle patří hlučnost, průvan a také nepraktický design. Jen si vzpomeňte na všechny balkony, ze kterých svítí ty bílé hranaté krabice. Podlahové chlazení je narozdíl od klimatizace prakticky neviditelné. Důkazem o jeho přítomnosti je pouze příjemný chládek. Studený vzduch, který proudí z klimatizace, může být spouštěčem častých bolestí svalů, křečí, bolestí hlavy, zad či podrážděného krku, dýchacích obtíží, poruch imunity, prochladnutí nebo zánětu spojivek. Vyvarujte se nežádoucího vlivu klimatizace a vsaďte na podlahové chlazení.

Dokáže podlahové chlazení šetřit?

Jednoznačně. Proces chlazení probíhá prostřednictvím těch stejných trubek, jejichž pomocí se podlahy v průběhu zimy vytápí. Co to znamená? Minimum nákladů, větší prostor, jednoduché ovládání a nulové starosti. Jediný dodavatel, garant funkčnosti i záruky, vám postačí pro oba systémy. Chlazení a vykuřování obsluhujete přes jeden systém.

Na systém regulace podlahové teploty máte v REHAU garanci vrácení peněz až do výšky 12 mil Kč na 10 let, takže kdyby nastaly komplikace, nebudete na všechno sami. K prasknutí trubek však dochází jen za předpokladu, že nebyly splněny obstarávací podmínky. Abychom tomu předešli, zaměstnáváme v REHAU vysoce kvalifikované experty v oboru. Voda, cirkulující v chladicích trubkách, dosahuje relativně vysoké tepelné hodnoty, někdy až 18 °C. Díky tomu se výborně kombinuje s obnovitelnými zdroji energie. Podlahové chlazení tak představuje ekologickou a šetrnou alternativu regulace teploty.

Jak podlaha chladí?

Teplota podlahy dokáže (díky chladicímu systému trubek) spadnout až o 2 – 3 °C. Že je to málo? Máte pravdu. Ale pokud by teploty klesla ještě níže, mohli byste prochladnout. Pokles teploty o 3 °C je ale dost výrazný na to, abyste příjemné chlazení ihned pocítili. Studený vzduch se drží při zemi. Lidské nohy, nejvzdálenější část těla od srdce, pocítí změnu jako první. V zimě si na to obvykle stěžujeme, ale během horkých letních dnů je chladná dlažba k nezaplacení.

Chlazení místností prostřednictvím podlahy je inovativní, ekologický a zdravotně nezávadný způsob. Svěží vzduch ochladí místnost za minimální náklady a bez toho, aby ohrožoval zdraví členů domácnosti. Chlazení sáláním je velice přirozené lidskému organismu a je příjemnější než používání klimatizace. Vzduch v místnosti se smísí a ochladí, čímž pozitivně ovlivňuje funkce organismu. Vyrovnaná hladina teploty napříč celou místností vytváří harmonické prostředí na práci i relax.

5 důvodů, proč si vybrat podlahové topení REHAU

Inovativní technologie, žádné montážní chyby ani další problémy

Ideální teplota v domě během celé sezóny s regulací NEA

Až 10 letá záruka od certifikovaných instalatérů

Úspora energie až 20 % oproti radiátorům

Životnost 100 let

Ak budete pokračovať s využívaním tejto stránky, súhlasíte s tým, že cookies na Vašom zariadení môžu byť použité. Ďalšie informácie nájdete v našej Smernici o ochrane osobných údajov. Súhlasím